Zyrtare: Premierliga teston 748 lojtarë për koronavirus – 6 dalin pozitiv

HomeAktualitet

Zyrtare: Premierliga teston 748 lojtarë për koronavirus – 6 dalin pozitiv

Sot dhe zyrtarisht, Premierliga ka testuar rreth 748 lojtarë dhe stafin e klubve për koronavirus, ku prej tyre gjashtë kanë rezsulutar pozitiv.

Pra, sipas informacioneve të fundit që vijnë nga mediat në Angli, thuhet se nga ky testim, gjashtë persona nga tre klube të ndryshme kanë testuar pozitive.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve “Squawka News” para pak çasteve.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0