ZYRTARE/ Joe Biden presidenti i ri i SHBA-së

HomeAktualitet

ZYRTARE/ Joe Biden presidenti i ri i SHBA-së

Kandidati Joe biden edhe zyrtarisht shpallet fituesi i zgjedhjeve dhe nis rrugëtimin e tij të ri si president i Amerikës.

Ai është bërë kandidati për president më i votuar në historinë e Amerikës. Deri më tani ai ka marrë mbi 70 milionë vota, shifër që askush nuk e kishte arritur më parë. Ndërsa kandidati tjetër, Donald Trump, për momentin numëron rreth 68 milionë vota, shkruan Gazeta Lajmi.

Biden ka thyer rekordin e 69.5 milionë votave që kishte arritur në vitin 2008 një tjetër president demokrat si Barack Obama./Gazeta Lajmi

Joe Biden të urojmë FAT!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0