Zëdhënësi i Qeverisë tregon sa këshilltarë ka Kurti

HomePolitike

Zëdhënësi i Qeverisë tregon sa këshilltarë ka Kurti

Zëdhënësi për media në Qeverinë në detyrë, Perparim Kryeziu, ka treguar se sa këshilltarë ka Albin Kurti, kryeministri në detyre.

“Kryeministri Kurti ka të emëruar 18 këshilltarë politik, prej të cilëve 4 janë të jashtëm dhe shërbejnë pa pagesë”.

“Përveç këshilltarëve, kabineti i Kryeministrit po ashtu përbëhet nga asistenti personal, zyrtarja e lartë ekzekutive, zyrtarja e lartë administrative, fotografi dhe asistenti i protokollit të Kryeministrit”, ka shkruar Kryeziu në rrjetin social Facebook.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1