Zbulohet kush është ‘shkaku’ i përhapjes, variant i ri i covid-19 ‘mbërrim’ edhe në një shtet tjetër

HomeAktualitet

Zbulohet kush është ‘shkaku’ i përhapjes, variant i ri i covid-19 ‘mbërrim’ edhe në një shtet tjetër

Varianti i ri i koronavirusit, që dyshohet se e ka origjinën në Britani, është përhapur edhe në kontinentin aziatik, pasi janë regjistruar rastet e para edhe në Japoni.

Janë 5 qytetarë që janë testuar pozitivisht për koronavirus, të cilët kishin arritur së fundmi në Japoni.
Mediat japoneze raportojnë se ata janë vendosur në karantinë, ndërsa zyrtarët shëndetësorë po përpiqen të gjurmojnë kontaktet e tyre dhe rrugët e mundshme të infeksionit.

Japonia tashmë ka ndaluar hyrjen e udhëtarëve nga Mbretëria e Bashkuar, përveç kthimit të shtetasve dhe banorëve japonezë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0