HomeAktualitet

XHERDAN SHAQIRI, SHAQIRI – Çfarë goli të “çmendur” ka shënuar për Liverpoolin

Xherdan Shaqiri ka shënuar një supergol sonte në Carabao Cup kundër Lincoln City

Shaqiri startoi për Liverpoolin pas një kohe të gjatë dhe ky startim bëri që ai të kthehet me një supergol të shënuar nga goditja e lirë.

Vjen goli i parë në takimin e EFL Cup ndërmjet Liverpoolit dhe Lincoln.

Golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Liverpoolit e ka shënuar, Xherdan Shaqriri në minutë ne 9’të të takimit, pas një goditje dënimi, kosovari arriti ta dërgojë topin në rrjetë, shkruan IndeksOnline

Rezultati aktual i takimit është 0:1.

VIDEO

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0