Vuçiq: Pa e zgjidhur ‘nyjën e Kosovës’, Serbia nuk mund të hyjë në BE

HomePolitike

Vuçiq: Pa e zgjidhur ‘nyjën e Kosovës’, Serbia nuk mund të hyjë në BE

Nuk ka dyshim se pa e zgjidhur “nyjën e Kosovës”, Serbia nuk do të jetë anëtare e BE-së.Kështu ka thënë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq sipas të cilit ky është një mesazh i qartë i Brukselit.

“Pa e zgjidhur çështjen e Kosovës, dhe nuk e di kush dhe çfarë mendon të propozojë, Serbia nuk mund të jetë anëtare e BE-së”. Askush nga Evropa nuk na gënjeu në këtë pikë, këtë e thanë që në takimin e parë në 2012-ën “, tha Vuçiq në TV Pink, transmeton Klan Kosova.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0