Vra sja në mes të Parisit e mësuesit francez, reagon për herë të parë Turqia

HomeAktualitet

Vra sja në mes të Parisit e mësuesit francez, reagon për herë të parë Turqia

Turqia ka reaguar sot pas vr asjes së mësuesit të historisë në Francë, Samuel Pati, të cilit iu pre koka pasi tregoi në klasë Profetit Muhamed.

Zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin, e quajti “bar bari” dhe ‘br utale” vra sjen, ndërsa theksoi se një vra sje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë.
“Ne dë nojmë me fo rcë vr asjen bru tale të Samuel Patti dhe e hedhim poshtë këtë bar bari.” Kjo vra sje nuk mund të justifikohet në asnjë mënyrë, “shkroi zëdhënësi i presidencës turke Ibrahim Kalin në Twitter.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0