Vjosa Osmani i bie pishman, e vazhdon bashkëpunimin William Walkerit

HomePolitike

Vjosa Osmani i bie pishman, e vazhdon bashkëpunimin William Walkerit

Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës ka lëshuar një letër adresuar mediave. Këtë letër, Zyra e Presidentit e ka quajtur deklaratë të përbashkët të ushtrueses së detyrës së presidentit Osmani dhe Ambasadori Ëilliam Ëalker.

Në njoftim thuhet se Vjosa Osmani dhe Ëilliam Ëalker biseduan personalisht për të rikonfirmuar angazhimin e tyre të përbashkët për të vazhduar bashkëpunimin mes tyre. Ata ranë dakord që të punojnë së bashku për të siguruar njohje të reja për Kosovën dhe për të avancuar sundimin e ligjit në vend.

Dje u raportua në media se Vjosa Osmani nuk ia ka vazhduar kontratën Ëilliam Ëalkerit si këshilltar i presidentit.

Osmani kishte thënë për T7 se ajo kontratë ka skaduar. Ndërkohë që kontrata skandonte pas në muajin dhjetor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0