Vjen reagimi i parë nga Vetëvendosje, pas ngjyrosjes se fytyres se Kurtit në kontejnerë bërlloku

HomeAktualitet

Vjen reagimi i parë nga Vetëvendosje, pas ngjyrosjes se fytyres se Kurtit në kontejnerë bërlloku

Partia Socialdemokrate në krye me Dardan Molliqajn sot kanë organizuar një a ksion në kryeqytet ku në kontejnerë të bërllokut kanë ngjyrosur fytyrën e kreut të VV’së, Albin Kurti, me mbishkrimin “Recycle Bin”.

Përmes këtij aks ioni PSD ka kritikuar listën e kandidatëve për deptuetë të Lëvizjes Vetëvendosje duke e cilësuar si një qorbë ideologjie, derisa Albin Kurtin e kanë cilësuar si “baba i riciklimit”.

Për këtë ak sion ka ardhur edhe reagimi i parë nga Lëvizja Vetëvendosje. Tinka Kurti e cila është anëtare e partisë së Kurtit dhe kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit ka thënë se “është rast i rrallë kur je brenda kazanit të plehrave dhe shkarravitë jashtë tij”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0