Vjen lajmi i mirë: Sot vetëm 103 raste pozitive me Covid 19

HomeShendeti

Vjen lajmi i mirë: Sot vetëm 103 raste pozitive me Covid 19

Ministri i Shëndetësisë, Armenend Zemaj, së bashku me drejtorin e IKSHPK-së, Naser Ramadani dhe drejtorin e policisë, Rashit Qalaj, kanë njoftuar mbi gjendjen e përgjithshme me Covid 19 në vend dhe hapat që janë ndërmarrë për menaxhimin sa më të sukseshsëm të situatës pandemike, shkruan GazetaLajmi.

Doktori i Institutit të Mikrobilogjisë kumtoi se 459 mostra të marra vetëm 103 kanë rezultuar pozitve.
“Me datën 16 korrik janë testuar 459 mostra dhe pozitive kanë rezultuar 103 raste” tha ai për media raporton GazetaLajmi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1