Vitia prezanton masat e reja: Hapen objektet fetare, ja orari i lëvizjes!

HomeAktualitet

Vitia prezanton masat e reja: Hapen objektet fetare, ja orari i lëvizjes!

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka prezantuar masat e reja lehtësuese.“Kemi 1032 raste me COVID,  nga 789 të shëruar, 29 të vdekur dhe të tjerë raste aktive. Janë realizuar mbi 13 mijë teste dhe do avzhdojmë testimin.
Ndër masat lehtësuese janë edhe ato për lejimin e objekteve fetare, që do hapen nga kjo e enjte, pra nga 28 maj. Nga 28 maj orari i lëvizjes do ndryshoj, do largohen fashat që kemi patur për lëvizjet e qytetarëve, nga 5 e mëngjesit deri në 21 qyetarët do lëvizin pa kufizime”.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0