Vigan Qorrolli: Gjykata Kushtetuese më e rëndësishme se interesat e politikes meskine që kanë keqpërdorur edhe gurët e varreve

HomePolitike

Vigan Qorrolli: Gjykata Kushtetuese më e rëndësishme se interesat e politikes meskine që kanë keqpërdorur edhe gurët e varreve

Njohësi i çështjeve politike Vigan Qorrolli thotë se Gjykata Kushtetuese nuk bën të goditet për interesa dhe qëllime të politikës ditore.Qorrolli thekson se meqe brenda kësaj Gjykate ka njerëz të lidhur forte me politikane te caktuar, integriteti i kesaj gjykate nuk guxon te vihet ne pikëpyetje shkruan Gazeta FrekuencA.

Gjykata eshte me e rendesishme se interesat e politikes meskine, qe i ka keqperdorur pameshirshem edhe guret e varreve te deshmoreve.
Mos prisni mrekulli prej nje kaste politikanesh, qe demokracine e kuptojne si nje film triller, e jo si nje fundament te shtetesise.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0