VIDEO: Zjarr pranë Shtëpisë së Bardhë, familja e Trump izolohet në bunker!

HomeRajoni

VIDEO: Zjarr pranë Shtëpisë së Bardhë, familja e Trump izolohet në bunker!

Protesta masive vijojnë në të gjitha shtetet e Amerikës, teksa së fundi protesta të dhunshme ka patur edhe në Uashington, aty ku më së shëmti është dëmtuar Kisha Presidenciale, së cilës i është vënë flaka.
Kisha historike e Shën Gjonit është 200-vjeçare dhe fare pranë Shtëpisë së Bardhë. Në shërbimet e saj morën pjesë pothuajsë të gjithë presidentët, duke filluar nga James Madison.
Më shumë se 4400 protestues janë arrestuar gjatë këtyrë demostratave në SHBA, me rastin e vrasjes së George Floyd.

Protestat paqësore u shndërruan në dhunë, vandalizëm dhe vjedhje, teksa deri tani janë grabitur dyqanet më të famshme në vend dhe raportohet për tre demostrues të vrasre në përleshjet me policinë.
Gjatë ditës së djeshme ka patur protesa agresive dhe të dhunshme pranë Shtëpisë së Bardhë, saqë për arsye sigurie familja e presidentit Donald Trump u dërgua në bunkerin e sigurisë që ndodhet në ambientet e poshtme të ndërtesës.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1