VIDEO – Veprimi i këtij futbollisti po thyen rrjetin!

HomeSport

VIDEO – Veprimi i këtij futbollisti po thyen rrjetin!

Marcus Thuram shënoi për Monchegladbach në sfidën ndaj Union Berlin dhe fill pas golit të shënuar uli njërin gju duke e mëbshtëtur në tokë, teksa qëndroi me kokën ulur.
I gjithë ky verpim është në shenjë respekti dhe mllefi ndaj ngjarjes së ndodhur në Amerikë, ku një polic I mori jetën një 43-vjeçari me ngjyrë, duke i vënë gjurin në fyt.

Menjëherë pas këtij veprimi, foto dhe video të futbollistit janë shpërndarë me mijëera herë në rrjetet sociale dhe mediat e mëdha botërore.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0