VIDEO Haxhiu: Kosova duhet të ja fal krimet Serbisë për zhbërjën e Gjykatës Speciale

HomeAktualitet

VIDEO Haxhiu: Kosova duhet të ja fal krimet Serbisë për zhbërjën e Gjykatës Speciale

Baton Haxhiu gazetari i afët me pushtetin ka zbuluar disa detaje të marrëveshjës finale Kosovë – Serbi.

Në pikën dy të kësaj marrëveshje thuhet se të amnistohen krimet serbe në Kosovë, dhe të fillohet.

Zhbërja e Gjykatës Speciale, duke shkuar edhe me largë duke deklaruar se nuk kanë pse dënohen njerzitë tash mbas 20 viteve.

Duke mos harruar se në Kosovë ishin 12 mijë njerzë të vrarë 1666 të zhdukur dhe 20 mijë gra të dhunuara.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0