Vetura go det këmbësorin në rrugën “Mon Balaj” në Prishtinë

HomeAktualitet

Vetura go det këmbësorin në rrugën “Mon Balaj” në Prishtinë

Një aksident ka ndodhur sonte mes një makine dhe një këmbësori, ku për pasojë makina ka go ditur këmbësorin duke i shkaktuar lëndime trupore.

Sot rreth orës 17:45, Policia e Kosovës ka pranuar informatën se në rrugën ‘Mon Balaj”, afër Qendrës së Mjekësisë Familjare, një këmbësor është go ditur nga një veturë në lëvizje, ka bërë të ditur për Indeksonline, zëdhënësi i Policisë së Kosovës Daut Hoxha.

Ai ka thënë se njësitë patrulluese kanë dalë në vendngjarje për të trajtuar rastin dhe për t’i kryer hetimet e nevojshme.

“Të gjitha ekipet tjera relevante janë informuar, përfshirë edhe ndihmën e shpejtë”, ka thënë Hoxha.

Menjëherë pas aksidentit, të lënduarit i është dhënë ndihma parë dhe më pastaj është dërguar për tretman mjekësorë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Kohëve të fundit janë shpeshtuat aksidentet në Prishtinë, ku veturat janë duke i godi tur qytetarët, gjatë ecjes nëpër trotuare, apo në vende të shënjuara për kalimin e këmbësorëve.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0