Vasfije Krasniqi pritet që sot të aderoj në VV

HomePolitike

Vasfije Krasniqi pritet që sot të aderoj në VV

Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e dh unës s eksuale gjatë lu ftës në Kosovë, pritet të bëhet pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje.

Po të njëjtat burime theksojnë se Vasfije Krasniqi ka qenë në bisedime edhe me Partinë Demokratike të Kosovës, për një aderim të mundshëm.

Kujtojmë, se kanë mbetur pak më shumë se dy orë afat që partitë politike të bëjnë dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë në KQZ.

Vasfije Krasniqi-Goodman, është gruaja e parë në Kosovë që tregoi hapur se ishte përdh unuar gjatë l uftës.

Ajo vazhdimisht ka bërë bërë thirrje që autorët e dh unës se ksuale gjatë kohës së lu ftës të përballen me drejtësinë.

Për k rimet e lu ftës dhe përjetimet e saj, Vasfije Krasniqi kishte rrëfyer edhe në Kongresin Amerikan. /Reporteri.net

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0