Valon Syla tallet me Kurtin: S’ka eksperta për Ujmanin, veç për marksizëm, propozoj Ismet Beqirin

HomePolitike

Valon Syla tallet me Kurtin: S’ka eksperta për Ujmanin, veç për marksizëm, propozoj Ismet Beqirin

Gazetari Valon Syla ka ironizuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti lidhur me një deklaratë të tijën ku shprehet se nuk i ka lexuar rekomandimet e SHBA’ve për Ujmanin dhe pret që këtë ta bëjnë ekspertët, shkruan Gazeta Metro.

Syla ka thënë se Kurti s’ka eksperta për ujë e Ujman, veç për marksizëm dhe social-medializëm.

Ai ka ironizuar më tutje duke thënë se e propozon në cilësinë e ekspertit të jetë Ismet Beqiri, i cili ka qenë drejtor bazeni.

Ky është postimi i tij:

Kurti s’ka eksperta për ujë e Ujman, përveç për marksizëm dhe social-medializëm. Propozoj Ismet Beqirin si ekspert uji. Bile ai ka qenë Drejtor Bazeni nja 4 vjet.
Bylbyla… ju as në bazen e as not s’dini.

#albanologji #ujmani #gazivoda #ekspertiza #kasumi

https://www.facebook.com/valon.a.syla.9/posts/1768266896679354

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0