U jepet lamtumira e fundit në atdhe, dy vëllezërve që u go diten nga treni në Gjermani

HomeAktualitet

U jepet lamtumira e fundit në atdhe, dy vëllezërve që u go diten nga treni në Gjermani

Arif Arifaj, babai i dy vëllezërve që u mby tën nga treni në qytetin Bruckberg të Gjermanisë, ka folur sot në va rrimin e të bijve.
“Mua sot nuk me rrjedhin lotët për shkak të ngushëllimeve e përkrahjes se shqitarëve nga të gjitha anët”, ka thënë Arifaj.

Fëmijët janë varrosur sot në fshatinë Ratishë të Deçanit.
Nxënësi i shkëlqyer, Hasan Arifaj, 17 vjeç dhe vëllai i tij, Bleriani, 13 vjeç, që ëndërronte të bëhej futbollist, u goditën nga treni në Gjermani, mëngjesin e së martës, teksa kishin marrë rrugën për të shkuar në shkollë. Mrekullisht shpëtoi, vëllai i tyre 14-vjeçar, Arigoni, i cili e pa tra gjedinë e vellëzërve me sy dhe më pas e telefonoi babain e tyre, Arifin, për t’i kërkuar që me urgjencë të arrinte në stacionin e trenit /Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0