Trupat e pajetë të dy fëmijëve që vdi qën në Gjermani nisen për në Kosovë, nesër bëhet va rrimi

HomeAktualitet

Trupat e pajetë të dy fëmijëve që vdi qën në Gjermani nisen për në Kosovë, nesër bëhet va rrimi

Nesër pritet t’u jepet lamtumira e fundit dy kosovarëve që vdiqën dje në aks identin tra gjik në Gjermani, raporton Gazeta Express.

Teksa ka folur për Klan Kosova njëri nga familjarët e vik timave, ka njoftuar se trupat e pajetë të 13 vjeçarit dhe 17 vjeçarit janë nisur për në Kosovë, ndërsa va rrimi do të bëhet gjatë ditës së nesërme.
“Sonte janë nisur nga Gjermania ku fomat e tyre dhe do të mbërrin në Kosovë. Në varrim pritet të ketë numër të madh të pjesëmarrësve”, ka thënë ai.

I njëjti ka dhënë detaje se bashkë me vik timat ishte edhe vëllai i tyre 14 vjeçari, i cili fatmirësisht shpëtoi mrekullisht nga aks identi tra gjik që tr onditi vendin. /Gazeta Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0