Tre të vde kur si pasojë e Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit

HomeAktualitet

Tre të vde kur si pasojë e Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit

Tre persona kanë vde kur, si pasojë e Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit.
Poashtu janë shënuar edhe 70 raste të reja, ndërsa 122 persona janë shëruar.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 70 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vde kjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 633 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 70 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0