Tra gjedi në Gjermani: Vde sin pas go ditjes nga treni dy vëllezër nga Deçani, njëri 13 kurse tjetri 17 vjeçar

HomeAktualitet

Tra gjedi në Gjermani: Vde sin pas go ditjes nga treni dy vëllezër nga Deçani, njëri 13 kurse tjetri 17 vjeçar

Dy vëllezër nga Komuna e Deçanit, banorë të Gjermanisë kanë vde kur mëngjesin e ditës së sotme pasi janë go ditur nga treni, njoftojnë mediat gjermane, raporton Gazeta Express.

Sipas njoftimit të mediave gjermane, njëri nga vëllezërit është 13 vjeçar ndërsa tjetri 17 vjeçar, derisa, se të dy vinë nga Komuna e Deçanit kanë konfirmuar familjarët për Gazetën Express.
Sipas informacioneve të para, të dy të rinjtë po tentonin që të kapnin trenin i cili ishte në stacion, për këtë arsye të dy kishin vrapuar drejt shinave. Ata u go ditën nga një tren që po vinte drejt Mynihut dhe lën dimet e marra ishin fa tale pas god itjes.

Drejtuesi i trenit donte të fillonte një frenim emergjence, por ishte tepër vonë, tha zëdhënësi i policisë.
Dëshmitarë të shumtë okularë, përfshirë disa studentë të shkollës së mesme, vëzhguan aks identin fatal.

Kryetari i Bashkisë së Bruckberg, Rudolf Radlmeier e cilësoi rastin si “ditë të zezë për komunitetin”./GazetaExpress/

Pamje nga vendi i ngjarjes:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0