Tmer ruese: Momenti kur balena “gungaçe” tentoi të gëll tisë dy gra (VIDEO)

HomeAktualitet

Tmer ruese: Momenti kur balena “gungaçe” tentoi të gëll tisë dy gra (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në plazhin Avila Kaliforni teksa dy gra ishin duke vozitur me kajak.

Ato po vëzhgonin balenat, teksa njëra prej tyre “balena gungaçe” hapi gojën dhe u bë gati t’i gëlltiste bashkë me varkën.
Ato ishin mbi 9 metra larg duke i vëzhguar, kur ndodhi e papritura, transmeton Gazeta Lajmi.

Balenat nuk mund të gëlltisin njerëz për shkak se sepse gryka e tyre është shumë e ngushtë.
Kjo është arsyeja pse ushqehet vetëm me peshq të vegjël.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0