Thaçi takon ambasadorët e Quintit: Respektimi i Kushtetueses është jetike për demokracinë

HomePolitike

Thaçi takon ambasadorët e Quintit: Respektimi i Kushtetueses është jetike për demokracinë

Thaçi takon ambasadorët e Quintit: Respektimi i Kushtetueses është jetike për demokracinëShare Button Gazeta BlicPresidenti Hashim Thaçi ka pritur sot në takim ambasadorët e Quintit dhe Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian, ku sipas një cicërime në Twitter, është diskutuar për rimëkëmbjen ekonomike pas kalimit të situatës me COVID-19 në Kosovë.

Thaçi po ashtu ka thënë se respektimi i institucioneve të pavarura është jetik për demokracinë. Me këtë i është referuar vendimit që pritet të marrë Gjykata Kushtetuese për dekretin e tij në lidhje ne mandatarin për formimin e qeverisë së re.

Hashim Thaçi
Good meeting with the Quint ambassadors + EUSR discussing economic recovery after COVID-19 and strengthening of democratic institutions. Respecting independent institutions, especially the Constitutional Court, is vital for democracy.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0