Thaçi pin kafenë e mëngjesit me krerët e Shqipërisë, flasin për turizmin

HomeAktualitet

Thaçi pin kafenë e mëngjesit me krerët e Shqipërisë, flasin për turizmin

Pjetër Ndreu, kryetari i Bashkisë në Lezhë, ka njoftuar se mëngjesin e sotëm ka pirë kafe me presidentin Hashim Thaçi, në Kosovë.

Sipas tij, temë e bashkëbisedimit ishte turizmi i Kosovës dhe Shqipërisë, shkruan Gazetalajmi.

“Kafe mengjesi ne Prishtine me Presidentin Hashim Thaci, Ministrin e Turizmit Blendi Klosi, Kryetarin e Bashkise Vlore Dritan Leli, Ambasadorin tone ne Prishtine Qemal Mingjozi, pronarin e Resort Rafaelo Shengjin Mark Gjini dhe mikun tone te Sharri Travel Ruzhdi Kurtishaj. Turizmi kryetema e bisedes se lire me Presidentin e nderuar Thaci..”, ka shkruar ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0