Thaçi: Kurti, Sveçla e Haki Abazi i kanë ndalur kamerat dhe janë futur në dhomën e përgjimeve në PTK

HomePolitike

Thaçi: Kurti, Sveçla e Haki Abazi i kanë ndalur kamerat dhe janë futur në dhomën e përgjimeve në PTK

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka akuzuar kryeministrin Kurti se ditë më parë bashkë me u.d së Ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe zëvendëskryeministrin Haki Abazi janë futur në dhomën e përgjimeve në PTK.

Kurti ka thënë se kjo është vepër e rën dë penale, për çka sipas tij janë të njoftuar edhe autoritetet.

“Shkuarja e Kurtit, Haki Abazit dhe Sveçlës në dhomën e përgjimeve në PTK është shqetësuese, është shkelje flagrante e ligjit. Në atë dhomë mund të futet vetëm kryeprokurori apo zyrtarët e autorizuar nga ai. Shtrohet pyetja pse ky grup shkoi aty”, tha Thaçi në Debat Plus.

Madje Thaçi ka thënë se shkuarja e Kurtit aty i ka paraprirë ndalja e kamerave për tri ditë me radhë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1