Thaçi hedh akuza të rënda ndaj Kurtit: Komunikata e Gardës Vullnetare Shqiptare është shkruar në zyret e Vetëvendosjes

HomePolitike

Thaçi hedh akuza të rënda ndaj Kurtit: Komunikata e Gardës Vullnetare Shqiptare është shkruar në zyret e Vetëvendosjes

Presidenti Thaçi ka hedhur akuza ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti. Thaçi thotë se kërcënimi që i është drejtuar Kurtit ditë më parë, nga e

Kajtazi: Kurti ka gabuar që e ka publikuar letrën – kërcë.nimi ndaj tij të merret seriozisht
Thaçi: Presim nga BE’ja heqjen e vizave dhe dhënien e statusit të shtetit kandidat
Kurti: Më 24 maj të vitit 1992 populli përzgjedhi rezistencën dhe e konfirmoi pavarësinë

Presidenti Thaçi ka hedhur akuza ndaj kryeministrit në detyrë, Albin Kurti.

Thaçi thotë se kërcënimi që i është drejtuar Kurtit ditë më parë, nga e ashtuquajtura “Garda vullnetare shqiptare”, është shkruar në zyret e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Komunikata e Gardës Vullnetare shqiptare është shkruar nga vetë Kurti dhe në selinë e partisë së tij”, ka thënë Thaçi.

I pyetur se a do të pranojë të dalë në debat me Kurtin, Thaçi u shpreh se do ta kishte një debat shumë relaksues me kryeministrin në detyrë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0