Tetë viktima dhe 196 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

HomeAktualitet

Tetë viktima dhe 196 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.213 teste, ndërsa janë regjistruar 196 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.Sipas qyteteve: Shkup-90, Kumanovë-17, Shtip-5, Prilep-1, Tetovë-45, Strugë-8, Veles-1, Manastir-4, Ohër-11, Gostivar-8, Kriva Pallankë-1, Pehçevo-2, Sveti Nikollë-1, Resnjë-2.
Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 11 pacientë të shëruar, nga Shkupi-3, Kumanova-1, Shtipi-2, Prilepi-4, Velesi-1.

Nga Ministria e Shëndetësisë informojnë se tetë pacientë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi, katër nga Shkupi, një nga Struga, një nga Ohri, një nga Gostivari dhe një nga Resnja.Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Covid-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka arritur në 3.895.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0