Tensionohet situata në Mal të Zi, nis arrestimi i popave serbë në Nikshiq (VIDEO)

HomeAktualitet

Tensionohet situata në Mal të Zi, nis arrestimi i popave serbë në Nikshiq (VIDEO)

Peshkopi Joanikije dhe shtatë priftërinj të Kishës Ortodokse Serbe u dërguan në komisariat, raportojn mediat malazeze.

Peshkopi Joanikije aktualisht është në komisariat me shtatë priftërinj të tjerë, ku ata po japin deklarata me rastin e liturgjisë së sotme në Nikshiq.

Një numër i madh i serbëve u mblodhën para ndërtesës së stacionit policor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0