Të hënen hapën restaurantet dhe kafiteritë por me rregulla të reja

HomeAktualitet

Të hënen hapën restaurantet dhe kafiteritë por me rregulla të reja

Kryetari i Shoqatës së Gastronomeve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka njoftuar se me 1 qershor do të hapen kafiteritë dhe retorantet, por vetëm me disa rregulla të reja e me masa mbrojtëse kundër coronavirusit.

Këtë e ka bërë të ditur Kllokoqi përmes një postimi në Facebook, duke u kërkuar qytetarve të kenë parasysh masat mbrojtëse pasi të hapet gastranomia në Kosovë, shkruan GazetaLajmi

Kllokoqi ndryshe thekson edhe masat që duhet të respektohen si nga ana gastronomeve, por edhe nga klientët.

Gastronomia po HapetNe po hapemi , kafja , ushqimi e jeta po i kthehet Kosoves, Ne duhet te msohemi te jetojm me…

Posted by Petrit Kllokoqi on Friday, May 29, 2020

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0