Syla ironizon: Qe qysh i bojnë 10 mijë veta Albini e Vjosa në Zhur

HomeAktualitet

Syla ironizon: Qe qysh i bojnë 10 mijë veta Albini e Vjosa në Zhur

Gazetari dhe analisti politik, Valon Syla, parashikon dështimin e sondazheve sa i përket votave që do t’i marrë Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Teksa ka publikuar një fotografi nga tubimi i LVV-së në Zhur të Prizrenit, ai vë në pah prezencën e vogël të qytetarëve që dolën për ta pritur Kurtin.
Ai thotë se më 14 shkurt “shfryhet baloni”.
Postimi i tij i plotë:

Qe qysh i bon 10 mijë veta Albini dhe Vjosa në Zhur. Tani del Bleron Baraliu e rrok krytë në dollapa të kuzhinës e del thotë 55%.
Hakia 75%… mbani mend këta numra. Se shfryhet balloni me 14 shkurt.
#albanologji#rrena#tubë#vv#sondazhe

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0