Sveçla akuzon Milazim Krasniqin se qëndron prapa faljes protestuese të namazit në shesh

HomeAktualitet

Sveçla akuzon Milazim Krasniqin se qëndron prapa faljes protestuese të namazit në shesh

U.d i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka shkruar se është informuar nga një grup qytetarësh për një protestë që po organizohet përkundër vendimeve të Ministrisë së Shëndetësisë.
Sveçla në Facebook ka shkruar pas organizimit të kësaj proteste qëndron publicisti Milazim Krasniqi.

“Jam informuar se sot pasdite, një grup “qytetarësh anonimë” po nxit organizimin e një proteste që është kundër vendimeve të MSh-së të marra sipas rekomandimeve të IKSHP-së, dhe në dakordim të plotë me Bashkësinë Islame të Kosovës. Kemi gjithashtu informacione se pas këtyre organizimeve qëndron publicisti Milazim Krasniqi”, ka shkruar ai.

Sveçla ka bërë thirrje për qytetarët që të tregojnë maturi.

Sveçla akuzon Milazim Krasniqin se qëndron prapa faljes protestuese të namazit në shesh

U.d i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka shkruar se është informuar nga një grup qytetarësh për një protestë që po organizohet përkundër vendimeve të Ministrisë së Shëndetësisë, raporton Gazeta FrekuencA.

Sveçla në Facebook ka shkruar pas organizimit të kësaj proteste qëndron publicisti Milazim Krasniqi.

“Jam informuar se sot pasdite, një grup “qytetarësh anonimë” po nxit organizimin e një proteste që është kundër vendimeve të MSh-së të marra sipas rekomandimeve të IKSHP-së, dhe në dakordim të plotë me Bashkësinë Islame të Kosovës. Kemi gjithashtu informacione se pas këtyre organizimeve qëndron publicisti Milazim Krasniqi”, ka shkruar ai.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0