Studentja shqiptare nga Vjena flet te Fidani: Sirenat po dëgjohen ende, për disa orë do të

HomeAktualitet

Studentja shqiptare nga Vjena flet te Fidani: Sirenat po dëgjohen ende, për disa orë do të

Një studente shqiptare në Vjenë me emrin Rozafë Rexhepaj ka folur në emisionin dPT te Fidani në T7 për su lmin e fundit që ndodhi në kryeqytetin austriak.

Ajo thotë se sirenat po vazhdojnë të dëgjohen teksa ka prani të madhe të policisë.

“Situata nuk është qetësuar ende. Policia ka ëbrë thirrje që njerëzit të shkojnë në shtëpi. Kjo ngjarje ndodhi paka para mbylljes. Sonte në ora 12 të mbrëmjes do të futeshim në karan tinë, pasi këto janë masat e reja që do prezantoheshin nga qeveria. Njerëzit po mundoheshin të shfrytëzonin orët e fundit para mbylljes dhe kishin dalur nëpër kafen. Isha në kinema me një grup shqiptarësh. I pamë në telefona lajmet dhe ka kapi pa niku se si të ktheheshim. u desht që të ktheheshim në shtëpi disi. Me taxi ishte e pamundur. Përdorëm transportin publik. Mora trenin 2 e jo 1 dhe aty kishte njerëz pasi njerëzit kishin nevojë për transport ”, ka thënë ajo. /Express/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0