Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

HomePolitike

Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infektimit nga COVID-19, ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur (EMRI+FOTO)

Një lajm i tri.shtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese v diq këtë mëngjes në një spital në Milano në moshën 71-vjeçare.

Kujtojmë që në muajin nëntor ai i shtuar në spital pasi rezultoi pozitiv me COV.ID-19. Mirëpo gjatë qëndrimit në spital mjekët konstatuan një përkeqësim të patologjive të mëparshme dhe ai u vendos përpara një sfide mjaft të vështirë. Duhet të pranonte ose t’i pr isnin këmbët dhe të jetonte, ose të vdi ste.

Sporti në zi/ I p renë këmbët pas infe.ktimit nga CO.VID-19,

“Kur mjekët më thanë:’Z. Bellugi ke një orë kohë për të vendosur’- këmbët e mia ishin të zeza deri në ijë, ‘Dëshiron të jetosh apo të vd esësh? Sepse nëse dëshiron të jetosh duhet të pr esim këmbët’- Unë menjëherë thashë se doja të jetoja, nuk doja të vd isja.”, rrëfente ai pas operacionit të vështirë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0