Sot ne 17:30 u bë e ditur faza e tretë e lehtësimit të masave

HomeAktualitet

Sot ne 17:30 u bë e ditur faza e tretë e lehtësimit të masave

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia do të mbajë konferencë për media në orën 17:30,
ku pritet të flasë për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit.
Bashkë me të në konferencë, sipas komunikatës së MSH-së, do të jetë edhe kreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, kreu i Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, drejtori i IKSHPK-së,
Naser Ramadani dhe drejtoresha e Klinikës Infektive të QKUK-së, Lindita Ajazaj Berisha.Faza e tretë e lehtësimit të masave është paralajmëruar të nisë më 1 qershor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1