Sony zyrtarisht zbulon dizajnin për Play Station 5

HomeKuriozitete

Sony zyrtarisht zbulon dizajnin për Play Station 5

Në një prezantim të ri me videon e titulluar ‘Ardhmëria e lojrave’, Sony zbuloi gjithashtu se PlayStation 5 do të jetë në dispozicion në dy modele, përcjellë Gazetalajmi.

Sony nuk njoftoi për çmimin ose datën kur do të dal në shitje, por tha se ende planifikon të lëshojë PlayStation 5 para fundit të vitit.‘Sot është dita që ne mezi presim me vite, ku ne duam t’ju tregojmë vetëm lojërat që demonstrojnë besimin tonë se PlayStation 5 shënon tranzicionin më të madh gjenerues, që është parë deri tani”, tha Jim Ryan, Presidenti i Sony Interactive Entertainment.
Video Player

PlayStation 5 Reveal

…and here it is. Thanks for watching! #PS5

Posted by PlayStation on Thursday, June 11, 2020

Sony zbuloi një gamë të lojërave të reja që po zhvillohen për PlayStation 5, të njohura si Resident Evil Village, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Horizon 2: Forbidden West, dhe Spider-Man: Miles Morales.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1