Sonte transmetohet dokumentari për skandalin e vjedhjes së 2 milionë eurove në Thesarin e Shtetit

HomeAktualitet

Sonte transmetohet dokumentari për skandalin e vjedhjes së 2 milionë eurove në Thesarin e Shtetit

Skandali i nxjerrjes së mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit e ku të përfshira janë dy ministri të drejtuara po nga partia e Kryeministrit Avdullah Hoti, e ekspozon këtë Qeveri para skandalit të një natyre që nuk dihet që ka ndodhur deri tash. Insajderi me hulumtimet që ka publikuar deri tash e ka shpjeguar krejt rrjedhën e këtij rasti.

https://video.gjirafa.com/indoks-promo-vjedhje-ne-zemer-te-shtetit

InDoks në këtë episod i kthehet edhe një herë këtij skandali. Me detaje të pa publikuara deri më herët. Është një histori kriminaliteti në institucionin më të rëndësishëm financiar në vend: Thesarin e Shtetit. Është, në fakt, një vjedhje në zemër të shtetit.

E diel, 20:10 në RTV Dukagjini dhe live në Insajderi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0