S’ndalen sulmet ndaj policëve, pas Ferizajit, njëjtë ndodhë edhe në Pejë!

HomeAktualitet

S’ndalen sulmet ndaj policëve, pas Ferizajit, njëjtë ndodhë edhe në Pejë!

Gjatë mbrëmjes së djeshme në Pejë janë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë.

Rasti ka ndodhur te rruga Medlin Olbrajt, Pejë, rreth orës 18:30 ku dy meshkuj nën ndikim të alkoolit kanë sulmuar fizikisht dy viktimat meshkuj kosovarë (zyrtarë policorë), shkruan Gazetalajmi.

“Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa të dyshuarit me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së.

Kujtojmë që zyrtarë policorë janë sulmuar edhe dje nga disa të rinjë në Ferizaj, ky dyshohet se ata nuk respektuan vendimet e institucioneve shtetërore.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0