Sindikata: KEDS punëson familjarë të politikanëve, e punëtori i larguar v diq nga COVID19

HomeAktualitet

Sindikata: KEDS punëson familjarë të politikanëve, e punëtori i larguar v diq nga COVID19

Valon Rrahimi nuk ia ka dalë të fitojë b etejën me COVID19.

Ish-punëtori i KEDS-it ishte baba i tre fëmijëve, derisa ishte larguar në mënyrë jo të drejtë nga puna sipas Sindikalistët e Distribucionit të KEDS-it, e që i ndjeri po priste që përmes gjyqit të rikthej në detyrë në këtë kompani.

E SDK, përmes një njoftimi kanë akuzuar Kompaninë Energjetike- KEDS për punësime masive me nepotizëm, ku saktësoi se mbi 30 të tillë janë punësuar vetëm në gjashtë muajt e fundit në këtë formë, transmeton Ballkani.

I ndjeri, Rrahimi ishte në proces gjyqësor për të rifituar vendin e punës, njejtë si gruaja e tij e cila ende vazhdon të l uftojë që të rifitojë vendin e punës, pasi atë ia kanë zënë të punësuarit me njoftësi.

SDK ka kërkuar që menjëherë KEDS të reflektojë dhe gruaja e të ndjerit, Fikrije Rrahimi të kthehet në punë.

Ky është postimi i plotë:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0