Simpsons “parashikoi” pandeminë e koronavirusit dhe insektet vdek.jeprurëse në SHBA

HomeAktualitet

Simpsons “parashikoi” pandeminë e koronavirusit dhe insektet vdek.jeprurëse në SHBA

Në një nga episodet e serialit Simpsons, u parashikuan dy ngjarje që aktualisht janë në titujt e mediave botërore.

Në episodin 21 të sezonit të katërt, kanë qenë edhe dy gjëra që “pritet të shqetësojnë botën në vitin 2020”: një insekt vdekjeprurës dhe pandemia e koronavirusit, transmeton Telegrafi.

Ka devijime në detaje – siç është përhapja e virusit – por disa ngjashmëri janë të jashtëzakonshme.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0