“Si të tret dheu o zemër e vogël”, tre vite pa të, miqtë përlotin me mesazhin për Adelën

HomeAktualitet

“Si të tret dheu o zemër e vogël”, tre vite pa të, miqtë përlotin me mesazhin për Adelën

Tre vite që pas ndarjes nga jeta në mënyrë të parakohshme të gazetares Adela Xhamanit.

Miqtë e saj nuk kalojnë ditë që të mos e kujtojnë dhe t’ia ndiejnë mungesën.

Në një postim në Facebook ata i kanë kushtuar disa vargje, që të rrë.qethin shpirtin.

Neser tre vjet pa ty! Si te tret dheu o zemra vogel!

VD/EKJES i thone gjeme – se i degjon zene.
I thone E MA/LLKUAR – se te rremben si e terbuar.
I thone JETIME – se e tille ka lindur.
I thone LARG QOFSH – se nuk ndalet kur te shikon.
I thone VD/EKJE – se nuk te meshiron .

Nuk te flet perlotshem – por lot te le ne sy.
Nuk te mban ne krah – por i le te te mbajne ty.
Nuk te ben per shoqe – se nuk ka shoqeri.
Ecen e vetmuar shtepi neper shtepi.
Kur te flet – te ka ndare nga kjo bote.
Vd/ekjes i thone MI/ZORE – se nganjehere nuk njeh moshe !
ERJETA KICI

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0