Si në filma: Patrulla policore në Vushtrri sulmohet me armë zjarri nga një veturë në lëvizje

HomeAktualitet

Si në filma: Patrulla policore në Vushtrri sulmohet me armë zjarri nga një veturë në lëvizje

Një rast thuajse i ngjashëm si në filma ka ndodhur sot në qytetin e Vushtrrisë.

Një patrullë policore në këtë qytet, konkretisht në rrugën “2 maji” derisa ishte duke bërë punën e saj sot rreth orës 13:03 minuta, në përpjekje për të ndalur një automjet të dyshimtë është sulmuar me ar më zjarri nga personat që gjendeshin në këtë veturë.

Mësohet se personat që kanë gjuajtur me ar më zjarri policinë, dyshohet me kall ashnikovë kanë qenë duke vozitur veturë të tipit BMW.

Sipas burimeve të Policis sulmuesit kanë ikur me veturën e tyre në rrugën në drejtim të fshatit Studime e të Sfaraqakut.

Fatmirësisht nga ky rast nuk është lënduar asnjë person dhe Policia e Vushtrrisë është në kërkim të personave të dyshimtë

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0