Shkelzen Jetishi e bën ‘horë’ këngëtarin e tallavas, Labinot Rexhën, i cili foli rreth vd ekjes së Behar Morinës

HomeAktualitet

Shkelzen Jetishi e bën ‘horë’ këngëtarin e tallavas, Labinot Rexhën, i cili foli rreth vd ekjes së Behar Morinës

Shkelzen Jetishi – Xeni ka reaguar ashpër ndaj një deklarate të këngëtarit Labinor Rexha, i cili pretendonte se e di arsyen e vetërvr asjes së muzikantit Behar Morina, bashkëpunëtor i Xenit.

Në një intervistë të tij, këngëtari kosovar, Labinot Rexha tha se pandemia i ka prekur aq shumë artistët, saqë e lidhi mungesën krizën financiare me vde kjen e daullexhiut, Behar Morina, që ishte pjesë e grupit muzikor të këngëtarit Shkelzen Jetishi – Xeni.

“Një baterist, daullxhi si i thoni ju, i këngëtarit Shkëlzen Jetishit, bëri vetëvrasja se hyri në borxh”, tha Rexha disa ditë më parë në një televizion shqiptar.

Rexha ka thënë se muzikanti v rau vetën për shkak të gjendjes financiare.

Xeni thotë se arsyen e vd ekjes së tij nuk e dinë as gruaja e tij, as familja e rrethi, e madje as Policia.

” Si ka mundesi qe gazetari juaj te shkruaj pretendime me arsyet e v dekjes te cilat si din as gruja e tij, as rrethi familjar, as ne shoqerija, besa as policija..”, thotë Xeni.

Në një reagim që e ka dërguar në Expres, Xeni thotë se Labinot Rexha e dha atë deklaratë ppër përfitime, duke e quajtur atë “tallavagji”.

Reagimi i Xenit ndaj disa mediave:

E nderuar redaksi , po ju shkruaj ne lidhje me shkrimin tuj ne lidhje me vd ekjen e Behar Morines, qe nje tallavagji e keqperdor per perfitime ne dasma…

Me shkrim tuaj ju luni me ndjenjat e familjareve dhe te afermeve te tij…

Si ka mundesi qe gazetari juaj te shkruaj pretendime me arsyet e vdekjes te cilat si din as gruja e tij, as rrethi familjar, as ne shoqerija, besa as policija..

Ju lejon kthimin edhe nji here te merzise dhe tragjedise ne familjen ton…

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0