Shkarkohen anëtarët e Bordit të RTK-së

HomeAktualitet

Shkarkohen anëtarët e Bordit të RTK-së

Kuvendi i Kosovës ka nisur votimin për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Radio Televizionit të Kosovës. Votimi po bëhet për secilin anëtar veç e veç.Anëtarët Sali Bashota dhe Agron Gashi janë shkarkuar me 64 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim.

Deputetët kanë votuar edhe për shkarkimin e Albinot Malokut dhe Bajram Mjekut.Me shumicë të votave janë shkarkuar edhe anëtarët Petrit Musolli dhe Fadil Miftari.

Ndryshe, votimin për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të RTK’së veç e veç e propozoi kryeparlamentari Glauk Konjufca, meqenëse, siç tha, përgjegjësia është individuale./Gazeta Express

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0