Sami Lushtaku:Konfirmon deklaratën e Molliajt, Rexhep Selimi ma dha fjalën se VV do ta votonte shpërbërjen e Speciales

HomePolitike

Sami Lushtaku:Konfirmon deklaratën e Molliajt, Rexhep Selimi ma dha fjalën se VV do ta votonte shpërbërjen e Speciales

Dardan Molliqaj ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje i ka dhënë votën pro Sami Lushtakut për shpërbërjen e Gjykatës Speciale.

“Vetëvendosje i ka dhënë votën pro Sami Lushtakut për shpërbërjen e Speciales.”, ka thënë Molliqaj në Dukagjini.

Pas kësaj, është inkuadruar Sami Lushtaku i cili ka thënë se kjo është e vërtetë.

“Specialja është e padrejtë dhe krimet e luftës i gjykon vetëm shqiptarët dhe bën përgjegjës UÇK-në dhe ai (Selimi) na ka thanë që unë zotohem që do ta marrë përsipër që nuk do ta votojmë këtë gjykatë. Dardan Molliqaj ka drejtë kur ne kemi bisedu, jo vetëm unë por edhe një kushëri i Rexhes”, ka thënë Lushtaku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0