Rrëfimi i babait nga Qirezi: Mu shterën lotët nga dhimbja për katër fëmijët e vr arë nga Serbia

HomeAktualitet

Rrëfimi i babait nga Qirezi: Mu shterën lotët nga dhimbja për katër fëmijët e vr arë nga Serbia

Sheremet Sejdiu qe 22 vjet po pret drejtësi për katër djemtë e vr arë nga regjimi serb. Derisa thotë se i janë shterur lotët mbetet me shpresën se një ditë drejtësia do të triumfojë. Masakra në fshatin Qirez prej nga vjen Sejdiu, në aktakuzën e Speciales u quajt sulm dhe jo masakër.

Pak ditë para se të bëheshin 22 vjet nga vr asja e djemve të saj, vd iq nëna Adibe. Ajo i pa me sy forcat serbe duke ia vr arë djemtë.
Tani babai i Beqir, Nazmi, Bedri e Bekim Sejdiut rrëfehet për zhgënjimin në drejtësi përderisa thotë se cdo natë lutet që kriminelët serbë që ia v ranë fëmijët të marrin dënimin e merituar.

Sheremet Sejdiu thotë se forcave serbe nuk iu mjaftoi vr asja e katër djemve por edhe i rrahën gratë dhe fëmijët.

Ai thotë se arrestimi i ish-krerëve të UCK’së e ka lënduar.

Sipas tij kjo është padrejtësi sërish ndaj djemve të tij dhe gjithë të vr arëve dhe të masakruarve e vik timave të dhu nimit serb.

Ai thotë se do të vd es me zhgënjimin dhe lëndimin se kriminelët serbë nuk u dënuan.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0