Rikthehet Gjendja e Jashtëzakonshme në keto dy qytete

HomeAktualitet

Rikthehet Gjendja e Jashtëzakonshme në keto dy qytete

Autoritetet kineze kanë vendosur një ndalim udhëtimi dhe një Gjendje të Jashtëzakonshme në dy qytete në veri-lindje të Kinës, për shkak të rasteve të reja të infeksionit të koronavirusit të cilat kanë shkaktuar shqetësim se vala e dytë e epidemisë ka filluar të përhapet.

Të paktën pesë raste të reja u konfirmuan dje në Wuhan, epiqendra e epidemisë nga e cila virusi filloi të përhapet.

Autoritetet në qytetin Jilin, rreth 1.800 kilometra larg nga Wuhan, njoftuan ndalime të reja udhëtimi pasi gjashtë raste të reja të Covid-19 u konfirmuan të martën, pesë prej të cilave erdhën nga qyteti fqinj Shulan.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0