Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat

HomeAktualitet

Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat

Rikthehen reshjet dhe ulen temperaturat

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas ere do të zëvendësohet nga reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05°C në 12°C, në zonat e ulëta nga 11ºC në 18°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 21°C.
Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0