Rekord i zi: 276 raste pozitive, vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga Covid-19

HomeAktualitet

Rekord i zi: 276 raste pozitive, vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga Covid-19

Drejtori i IKShPK-së, Naser Ramadani ka treguar rezultatin e numrit të të prekurëve dhe të shëruarave gjatë 24 orëve të fundit.

“: Janë testuar 404 persona, rezultojnë 276 raste pozitive. 153 pacient janë shëruar”, tha ai.

Ai ka thënë se institucionet shëndetësore tanimë janë mbingarkuar dhe se situata është serizoe, ndërsa ka pasur vërejtje ndaj qytetarëve të cilët nuk po respektojnë vendosjen dhe bartjen e maskave në ambienteve të mbyllurave, sepse përhapja e virusit është kudo.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0