Real Madrid kërkon vetëm fitore ndaj Athletic Bilbao-s që të ‘blindojë’ kreun, formacionet zyrtare

HomeSport

Real Madrid kërkon vetëm fitore ndaj Athletic Bilbao-s që të ‘blindojë’ kreun, formacionet zyrtare

Skuadra e Zinedine Zidane kërkon vetëm fitore në mënyrë që të ‘blindojë’ kreun dhe të jetë më afër titullit të La Liga-s, shkruan portali Frekuenca.

Kurse, vendasit renditën në pozitën e tetë dhe janë duke ‘luftuar’ për të luajtur në Evropë, andaj do provojnë të bëjnë befasinë.

Formacionet zyrtare tashmë janë publikuar:

Athletic Bilbao: Simon, Capa, Yeray, Martinez, Yuri, Lopez, D. Garcia, Cordoba, Muniain, R. Garcia, Williams.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Ramos, Marcelo, Modric, Casemiro, Valverde, Rodrygo, Asensio, Benzema.

https://twitter.com/realmadrid/status/1279730734262030337?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1279730734262030337%7Ctwgr%5E&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.arbresh.info%2Fsport%2Freal-madrid-kerkon-vetem-fitore-ndaj-athletic-bilbao-s-qe-te-blindoje-kreun-formacionet-zyrtare%2F

Ndeshja zhvillohet në “San Mames” dhe nis në ora 14:00

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0